TRC-060S105ST
Description
LED DRIVER CC AC/DC 29-58V 1.05A
DataSheet
TRC-060S105ST PDF
Type Description
Series:TRC-060 (60W)
Package:Box
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:29 ~ 58V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.97" L x 2.66" W x 1.44" H (177.0mm x 67.5mm x 36.5mm)