LED30W-18-C1660-RAL
Description
LED POWER SUPPLY
DataSheet
LED30W-18-C1660-RAL PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:6 ~ 18V
Current - Output (Max):1.66A
Power (Watts):30 W
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.31" L x 1.69" W x 0.98" H (134.9mm x 42.9mm x 24.9mm)