LEG120W-226-C0530
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED POWER SUPPLY
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LEG120W-226-C0530 PDF
Type Description
Series:LEG-120W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:75 ~ 226V
Current - Output (Max):530mA
Power (Watts):120 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.30" L x 1.80" W x 1.32" H (210.8mm x 45.7mm x 33.5mm)