TRC-075S045DT
Description
LED DRIVR CC AC/DC 83-166V 450MA
DataSheet
TRC-075S045DT PDF
Type Description
Series:TRC-075 (75W)
Package:Box
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:83 ~ 166V
Current - Output (Max):450mA
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.91" L x 2.66" W x 1.44" H (150.0mm x 67.5mm x 36.5mm)