LED40W-024-C1400-AU
Description
LED POWER SUPPLY
DataSheet
LED40W-024-C1400-AU PDF
Type Description
Series:LED-40W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:8 ~ 24V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):33.6 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.1mm x 32.0mm)