106-M2-P10-3.5A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 3.5A 250VAC 48VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
106-M2-P10-3.5A PDF
Type Description
Series:106
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):3.5A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:48 V