IUGN66-1-72-2.50
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 2.5A TOGGLE
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
IUGN66-1-72-2.50 PDF
Type Description
Series:IUG
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:80 V