209-1-1-53F-2-9-75-H
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 75A 125VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
209-1-1-53F-2-9-75-H PDF
Type Description
Series:209
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):75A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:125 V