ANT58-15A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 15A 58VDC BLADE MICRO
Catalog
Fuses
DataSheet
ANT58-15A PDF
Type Description
Series:ANT58
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):15 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:58 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, Micro
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Color:Blue
Size / Dimension:0.358" L x 0.157" W x 0.354" H (9.10mm x 4.00mm x 9.00mm)