74-4SGL250MA
Description
FUSE GLASS 250MA 250VAC 2AG
DataSheet
74-4SGL250MA PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Cartridge, Glass
Current Rating (Amps):250 mA
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Color:-
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm)