SMA4S40AH
Description
400W, 10V - 70V, SMD TVS PG STRU
DataSheet
SMA4S40AH PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):40V
Voltage - Breakdown (Min):44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:64.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.2A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)