SMF4L100A
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS SMF4L 100V UNI
DataSheet
SMF4L100A PDF
Type Description
Series:SMF4L
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):100V
Voltage - Breakdown (Min):111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.2A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)