
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 85V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 94.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 137V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 21.9A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of ATV30C850J-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 20V 32.4V DO215AB
TVS DIODE 17.1V 27.7V DO214AC
TVS DIODE 36.8V 59.3V DO214AB
TVS DIODE 85V 137V DO214AB
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO214AA
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
RECP ASSY