
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 33.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 48.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.3A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMAJ30A M2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 17V 26.7V DO214AC
TVS DIODE 185V 328V DO204AR
TVS DIODE 15.3V 25.2V DO204AL
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AC
CBL CLIP CONDUIT METALLIC BEAM
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM SMD
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP