
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TVSarray™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 7 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 11V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse: | 300W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 200pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SMDA05C-7/TR7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 40V 64.5V DO214AB
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO214AA
TVS DIODE 5V 11V 8SO
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
ULTRASONIC SENSOR SCXL-MAXSONAR