
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 28V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13.2A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 9600 |
Current price of SMBJ28CA-M3/5B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 30.8V 49.9V TO277A
TVS DIODE 256V 414V DO204AL
TVS DIODE 24V 38.9V DO215AB
TVS DIODE 28V 45.4V DO214AA
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
LED XHP50.2 WARM WHITE SMD