MASMBG7.5A
Description
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO215AA
DataSheet
MASMBG7.5A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
Voltage - Breakdown (Min):8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):46.5A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)