1.5KE51A-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 43.6V 70.1V DO201
DataSheet
1.5KE51A-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43.6V
Voltage - Breakdown (Min):48.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:70.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.4A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)