ESD3V3D9-TP
Description
TVS DIODE 3.3V 8.8V SOD923
DataSheet
ESD3V3D9-TP PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:8.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:100W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:35pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)