MXSMCJLCE43AE3
Description
TVS DIODE 43V 69.4V DO214AB
DataSheet
MXSMCJLCE43AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.6A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:100pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)