
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1KSMB |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 47.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 53.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 77V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13A |
| Power - Peak Pulse: | 1000W (1kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1KSMB56CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 78V 126V DO214AC
TVS DIODE 51V 82.4V DO204AC
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 200W
TVS DIODE 47.8V 77V DO214AA
CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM
EVAL MODULE FOR LMZM23600
V780 UHF RFID R/W US