
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMA4F, TRANSIL™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 43.5A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-221AC, SMA Flat Leads |
| Supplier Device Package: | SMAflat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 30000 | ||
| 50000 |
Current price of SMA4F5.0A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 376V 602V DO204AC
TVS DIODE 24V 40.7V P600
TVS DIODE 12.8V 21.2V DO204AL
CAP CER 1210 1PF 50V ULTRA STABL
CAP CER 1210 47PF 50V ULTRA STAB
400 W TVS IN SMA FLAT
MOSFET N-CH 30V 26A/49A 8PQFN