
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 18.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 27.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 106.6A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 114 |
Current price of MASMLJ17CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12.8V 21.2V DO214AA
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO201
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AB
CAP CER 390PF 50V NP0 2220
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
XTAL OSC XO 106.2500MHZ CMOS SMD
BOARD EVAL FOR LT8302ES8E