
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 42.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 11.1A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 30pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMBJ (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXSMBJSAC26 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 20.5V 33.2V TO277A
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO204AL
TVS DIODE 54V 87.1V P600
CAP CER 1200PF 100V X7R 1210
CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1812
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 1111
TVS DIODE 26V 42.3V DO214AA