
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 140V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 155V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 226.8V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.65A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TV06B141J-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO214AB
TVS, 400W, 60V, BIDIRECTIONAL
TVS DIODE 12.8V 21.2V DO214AA
TVS DIODE 140V 226.8V SMB
CONN HEADER SMD 100POS 1MM
DC DC CONVERTER 7V 1.25W
FIXED IND 47UH 500MA 1.02OHM SMD