
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 40A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7000 |
Current price of SA7.5CAHB0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AB
TVS DIODE 47.8V 77V 1.5KE
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO204AC
CONN PLUG MALE 4POS SOLDER CUP
FIXED IND 22UH 350MA 940 MOHM
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL