
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMDJ-HR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 232.6A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SMDJ7.5A-HR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 85V 137V DO214AB
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO214AA
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AB
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AB
CONN HEADER SMD 40POS 1.25MM
CONN PLUG FMALE 6POS GOLD CRIMP
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM