PESD3V3W1BCSFYL
Description
TVS DIODE 3.3V 5.1V DSN0603-2
DataSheet
PESD3V3W1BCSFYL PDF
Type Description
Series:TrEOS
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):6.8V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:5.1V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):20A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:-
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:0.5pF @ 1MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)