CPDF24V0U-HF
Description
TVS DIODE 24V 50V 1005/SOD323F
DataSheet
CPDF24V0U-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:50V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:150W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:35pF @ 1MHz