
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 31A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMAJ7.5A-M3/61 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 15.3V 25.5V DO214AB
TVS DIODE 60V 96.8V SMA
TVS DIODE 342V 548V DO204AC
FIXED IND 39UH 470MA 1.02 OHM TH
TVS DIODE 136V 219V DO201
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AC
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV