
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 42.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 58.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TFMAJ36CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 11.1V 18.2V AXIAL
DIODE TVS 400W SMA
TVS DIODE 7.78V 14.07V DO204AC
FIXED IND 150NH 395MA 950 MOHM
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
TVS DIODE 400W 36V 58.1V BI SMA
CONTROL LOGIC ISA BOARD C200PC