
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 14.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 16.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 26.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 56.6A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | 1.5KE |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1N6277HE3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 500W DO214AC
DIODE TVS 400W SMA
TVS DIO 400W 39V 53.9V UNI SMA
FIXED IND 1.8UH 498MA 650 MOHM
CRYSTAL 54.0000MHZ 22PF SMD
TVS DIODE 14.5V 26.5V 1.5KE
CONN RCPT HDMI 19POS PCB R/A