
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 15KP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 44V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 347A |
| Power - Peak Pulse: | 15000W (15kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | P600, Axial |
| Supplier Device Package: | P600 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 15KP26CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 15.3V 25.2V DO214AB
TVS DIODE 380V 540V AXIAL
DIODE, TVS, BIDIRECTIONAL, 400W
CONN RCPT 19POS 0.1 GOLD PCB
ALUMINUM TUBULAR HANDLE
DC DC CONVERTER 5V 3W
TVS DIODE 26V 44V P600