
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1KSMBJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 29.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 47.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 21A |
| Power - Peak Pulse: | 1000W (1kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1KSMBJ33C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 47.8V 77V DO204AL
TVS DIODE 14V 23.2V DO218AB
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO204AL
FIXED IND 1.5UH 4A 46 MOHM SMD
TVS DIODE 26.8V 47.7V DO214AA
CRYSTAL 11.0592MHZ 12PF SMD