4SMF160A
Description
TVS 400W 160V 259V UNI SMAF
DataSheet
4SMF160A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):187.5V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)