
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 10V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 11.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 17V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 23.5A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PGSMAJ10AHF3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 300V 482V DO214AB
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO204AL
TVS DIODE 36V 64.3V DO214AA
DIODE TVS 400W SMA
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 3.5MM
CONN RCPT MALE 26POS GOLD CRIMP
B623050 GREEN DISSIPATIVE 2 LAYE