
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 13V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 18.6A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PGSMAJ13CA M2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 94V 152V DO214AB
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO214AB
TVS DIODE 17V 30.5V DO214AC
XTAL OSC VCTCXO 16.367667MHZ
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
DIODE, TVS, BIDIRECTIONAL, 400W
MEMS OSC XO 13.0000MHZ LVCMOS