MAPLAD36KP17CA
Description
TVS DIODE 17V 28.8V PLAD
DataSheet
MAPLAD36KP17CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:28.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1250A (1.25kA)
Power - Peak Pulse:36000W (36kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)