C01600U00000012
Manufacturer
Tuchel / Amphenol
VIGOR # :
Description
CONN COVER BLACK
Catalog
Circular Connectors - Accessories
DataSheet
C01600U00000012 PDF
Type Description
Series:ecomate® Plastic
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Cap (Cover)
For Use With/Related Products:Male Receptacle
Shell Size - Insert:-
Material:Polyamide (PA), Nylon
Features:-
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AG FILLED SILICONE FLANGE MOUNT
GMA.2B.060.DB
GMA.2B.060.DB
CONN STRAIN RELIEF WHITE
CONN EMI GASKET 36 BEIGE
A221M15X7RF5UAA
A221M15X7RF5UAA
CAP CER 220PF 50V X7R AXIAL
0603J0160472MXT
0603J0160472MXT
CAP CER 4700PF 16V X7R 0603