TVS07RF-21-41HE-LC
Description
CONN RCPT HSG MALE 41POS PNL MT
DataSheet
TVS07RF-21-41HE-LC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:41
Shell Size - Insert:21-41
Contact Size:20
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Fastening Type:Threaded
Orientation:E
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Electroless Nickel
Material Flammability Rating:-
Features:-
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS27467T13F35HB-LC
MS27467T13F35HB-LC
CONN PLUG HSG MALE 22POS INLINE
MS27505E23F53SALC
MS27505E23F53SALC
CONN RCPT HSG FMALE 53POS PNL MT
BACC63CD24-11PXH
BACC63CD24-11PXH
CONN RCPT HSNG MALE 9POS PNL MT
SiT5156AECFK-28N0-16.369000X
SiT5156AECFK-28N0-16.369000X
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ
TVS07RF-21-41HE-LC
TVS07RF-21-41HE-LC