UTGX6JC14E19P
Description
CONN PLUG MALE 19POS SOLDER CUP
DataSheet
UTGX6JC14E19P PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:14-19
Shielding:Unshielded
Current Rating (Amps):4A
Voltage Rating:250V
Cable Opening:0.276" ~ 0.551" (7.00mm ~ 14.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C