AE326FD18SN
Description
CONN PLUG FMALE 18POS CRIMP
DataSheet
AE326FD18SN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:18
Shell Size - Insert:D-18
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C