FGG.0B.304.CLAD42Z
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.0B.304.CLAD42Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C