AE167T25B61SA
Description
CONN PLUG FMALE 61POS CRIMP
DataSheet
AE167T25B61SA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:61
Shell Size - Insert:25-61
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:A
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C