FGG.1B.310.CLAD42
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.1B.310.CLAD42 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:310
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C