T3P16FC1LY
Description
CONN SOCKET 16AWG GOLD CRIMP
DataSheet
T3P16FC1LY PDF
Type:Machined
Pin or Socket:Socket
Contact Termination:Crimp
Wire Gauge:16 AWG
Contact Material:Brass
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SM14M1TK6
SM14M1TK6
CONN PIN 14AWG TIN CRIMP
CONN SOCKET 12-16AWG TIN CRIMP
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP
T3P16FC1LY
T3P16FC1LY
CONN SOCKET 16AWG GOLD CRIMP
PHT2010H10R0FGT
PHT2010H10R0FGT
SFERNICE THIN FILMS
T740N22TOFXPSA1
T740N22TOFXPSA1
SCR MODULE 2600V 1500A DO200AB