
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® M |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Module without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 8 |
| Size: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 600V |
| Current Rating (Amps): | 16A |
| Contact Type: | CK 2.5-ED |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1605003 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INSERT MALE 42POS CRIMP
INSERT FMALE 24P+1GND TERM BLOCK
INSERT FEMALE 6POS TERM BLOCK
CAP CER 0.039UF 10V U2J 1210
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8MSOP
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD CRIMP
MODULE FEMALE 8POS CRIMP