
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mini-Com® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Style: | Surface Mount |
| Type: | Mounting Box |
| Number of Ports: | 2 |
| Port Direction: | Straight |
| Color: | Electric Ivory |
| Features: | Adhesive |
| For Use With/Related Products: | Mini-Com® Series (Flat, Sloped, Sloped Recessed or Blank) |
| Length: | 2.496" (63.40mm) |
| Width: | 2.402" (61.00mm) |
| Depth: | 0.945" (24.00mm) |
| Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CBXS2EI-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FACEPLATE SLOPE MINI 2-POS 50X50
FP KT,LBL,DBLGNG,12P,E.IVY,KL
FACEPLATE DBL GANG 12PORT GRAY
ERC-55 4.7K 1% T-9 RNC55J4701FS
MOD BOX SMD 2PORT IVORY