FN9222R-15-06HI
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C16 PANEL QC
DataSheet
FN9222R-15-06HI PDF
Part Status:Active
Connector Style:IEC 320-C16
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Flange
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:-
Features:Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.50mm