
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5602, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 30 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.94µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm, 1.7mm, 2mm, 2.8mm |
| Height Above Board: | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 145602030000829+ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
CONN HDR 180POS SMD GOLD
RES ARRAY 2 RES 820 OHM 0606
COOLX POWER SUPPLY
SPD DC 2W+G 1000VAC
CONN PLUG 30POS SMD GOLD